Příměstský tábor 2021

aneb návrat do Afriky

Jako každý rok jsme se vydali s příměstským táborem na putování po světě. Po deseti letech jsme se vrátili do Afriky. Děti si vedly cestovatelský deník, do kterého si lepily omalovánky a zajímavosti o afrických zvířatech, vyrobily si trička s gepardem, stojánky na fotografie s žirafím motivem, celý týden hrály hry, které byly Afrikou inspirovány. Zlatý hřeb byl páteční celodenní výlet do sousední Horní Lomnice do Chovatelské Archy. Paní Gabriela tři hodiny provázela děti její krásnou Archou. Chová zde želvy, králíčky, hedvábničky, hady, chameleony, koníky, surikaty. Samozřejmě nechybí pejsci a kočičky... Některá zvířátka si děti mohly pochovat, z čehož byly víc než nadšené. Děti.... Zvířátka nejspíš ale také :-) .... na klínech a v rukách dětí spokojeně odpočívala. Na závěr návštěvy si děti mohly vyzkoušet i drezuru - vodění koníků přes překážky. Návštěva byla opravdu velkým zážitkem pro nás všechny a velmi milým zakončením našeho společného týdne.

Přidáno 26. 8. 2021, autor: Jana Šmídová