ROUŠKY

DRUŽINOVÝ HOME OFFICE
ROUŠKY

DRUŽINOVÝ HOME OFFICE POKRAČUJE...  
Začalo to nevinně. Pár roušek pro rodinu. Potom pár pro přátele....
A najednou tu byla rouška povinností. A bylo rozhodnuto. Rouškování nabralo neuvěřitelné obrátky. Nejdřív konzultace se zdravotní sestřičkou Adrianou, protože na internetu se vyrojilo pár střihů, ale... Proto konzultace a zkoušení střihu. Taky jsme potřebovaly našít desítky kusů ve velmi krátkém čase a proto vyhrál nejjednodušší, nejrychlejší a nejefektivnější prototyp... A tak jsme začaly třídit zásoby. Nové látky i staré povlečení. Došlo i na odhalování pravosti bavlny. Vše jsme řešily za pochodu. Vyvařování, sušení, stříhání (velmi rychle nahrazeno trháním), šití a rozvoz hotových roušek i svoz materiálu.
Já osobně jsem hodně přemýšlela opravdu o koloběhu, kruhu, spirále života, v kterém jsme... Osobně já začala šitím pro rodinu a nejbližší, potom pro obec, nemocnici, porodnici, hospic.... když si to tak srovnám - porodnice, rodina, přátelé a známí, obec, nemocnice, "důchoďáky", hospic....koloběh života... (tolik osobní zamyšlení).
Velké poděkování všem, kteří donesli látky, tkalouny, nitě. Děkuji moc Romanu Kotrčovi a Liboru Václavíkovi za bleskurychlé vyrobení pomůcek usnadňující šití, Lence Sýkorové za velmi vstřícné zásobování špagáty (místo tkalounů), a to téměr dnem a nocí, a v neposlední řadě i Adrianě Šandrejové za odborné konzultace i pomoc s distribucí  smiley 

A kam se naše roušky rozlétly ?: 
Obec Velké Popovice
Obec Petříkov
Thomayerova nemocnice
Porodnice U Apolináře
Hospic Dobrého pastýře Čerčany
Domov pro seniory Mnichovice
Senior park Kunice
Domov seniorů Voděrádky

Jana Šmídová a družky z družkywink

P.S. K Velkému pátku jsme na našem rouškovém kontě měly krásné číslo rezonující se školou...1.050 kusů  smiley 

Přidáno 16. 4. 2020, autor: Jana Šmídová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru