Kariérové poradenství

Součástí kariérového poradenství není pouze přijímací řízení na střední školy. Je to celý proces výběru střední školy, který začíná nejpozději v osmém ročníku. Obsah předmětu pracovní činnosti je zaměřen na volbu povolání. Žáci se seznamují se školským systémem, využívají internet k vyhledávání informací o školách, povoláních apod. Průvodcem jim je vyučující i výchovná poradkyně. Doporučeny jsou návštěvy projektových dní organizovaných středními školami.

V devátém ročníku žáci navštěvují zástupci středních škol z okolí a prezentují své školy a obory, které v nich nabízejí. Na podzim žákům nabízí školní psycholožka profitesty, které pomáhají žákům nerozhodnutým nebo nejistým a mohou je nasměrovat na školu, která je pro ně vhodná.

Výše uvedený proces je složitý a je pro žáky i většinu rodičů nový a náročný. Naše škola vám je průvodcem.

Základní informace naleznete zde na webových stránkách. Osobně se vše dozvíte na podzimních třídních schůzkách. Pokud se vše chcete dozvědět dříve,kontaktujte vedení školy a sjednejte si schůzku. Rádi se vám budeme věnovat.

Informace pro rodiče a žáky k přijímacímu řízení

Webové stránky nápomocné k výběru povolání naleznete na stránce Důležité odkazy.

Přidáno 7. 10. 2016, autor: J4W Admin