Mléko do škol

Projekt Mléko do škol podporuje spotřebu mléka a mléčných výrobků za pomoci EU a státních dotací. Žáci si je mohou zakoupit za dotovanou cenu, která je nižší než v běžné maloobchodní síti. Nárok žáka je jeden mléčný výrobek na jeden vyučovací den.

Evropské a státní dotace se také podílejí na projektu Ovoce do škol. Ovoce je vydáváno dětem 1. – 5. tříd zdarma. Nárok žáka je pro školní rok přibližně 10 porcí, které jsou rozděleny do jednotlivých měsíců školního roku.

Podrobné informace na: www.happysnack.cz.

Kde se automat na mléko a ovoce nachází a jak se v něm platí?

Automat se nachází v chodbě budovy A.

• v automatu se neplatí penězi, používají se tzv. kreditky, které jsou vydávány ve škole, konkrétně v kanceláři školy, denně od 7:30 do 13:00
  • ovoce je vydáváno z automatu prostřednictvím kreditek zdarma, pro nákup mléčných výrobků mohou rodiče nabít kreditku svému dítěti libovolnou částkou

Kreditky se nabíjejí pouze bezhotovostním způsobem, bližší informace na www.happysnack.cz

Jak se v automatu nakupuje?

• na klávesnici automatu je nutné zadat číslo pozice, ze které si dítě vybralo výrobek
  • na displeji automatu se objeví cena výrobku a výzva ke vložení karty
  • po vložení karty do příslušného otvoru tak, aby byl čárový kód na horní straně karty, dojde k ověření finančního zůstatku; pakliže je na kartě dostatek prostředků, dojde k výdeji výrobku dítěti

Nedojde-li k vydání výrobku z automatu, zobrazí se na displeji důvod. Nejčastěji se jedná o následující příčiny:

• cena výrobku je vyšší než požadovaný zůstatek na kartě
  • výrobek je dotován v rámci programu Mléko do škol a žák překročil maximální požadovaný počet odebraných dotovaných výrobků a již nemá nárok na další odběr
  • karta ještě není aktivována nebo je zablokovaná, příp. skončila platnost karty
  • automat je mimo provoz

Ztracené nebo poškozené kreditky lze zablokovat a vyměnit za nové. Kredit lze na vyžádání převést na novou kartu za administrativní poplatek 10,- Kč (strhne se z kreditu).

Veškeré informace a požadavky ohledně mléka či ovoce si vyřizují děti eventuálně rodiče v kanceláři školy u paní Majorové - tel.: 323 665 200 nebo 731 449 241, denně 7:30 - 13:00 hodin.

Happy Snack

Přidáno 11. 10. 2016, autor: J4W Admin