Školní psycholog a PPP

Od prosince 2007 na naší škole pracuje školní psycholog – PhDr. Iveta Míková. Služba školního psychologa se ukázala jako nepostradatelná a je plně využívaná jak rodiči žáků, tak i pedagogy školy.

Náplň práce tvoří:

• prevence školní neúspěšnosti
  • primární prevence patologických jevů
  • kariérové poradenství
  • odborná podpora při integraci žáků se specifickými poruchami učení
  • péče o nadané a talentované žáky
  • besedy o aktuálních problémech mládeže
  • individuální konzultace pro žáky, rodiče, učitele
  • školní zralost, rozvoj grafomotoriky u předškolních dětí (do spolupráce zasahuje i MŠ)

Práce školního psychologa se osvědčila. Rodiče, žáci i učitelé se na něj obrací v řešení různých problémů. Paní PhDr. Iveta Míková si svým citlivým přístupem a profesionální zdatností získala značnou důvěru zejména u žáků. Díky ní podařilo vyřešit řadu akutních a závažných problémů žáků. Jsme přesvědčeni o potřebnosti role školního psychologa v současné škole.

Pro jistou ještě jednou raději kontakt:

ivmik@seznam.cz

Pedagogicko psychologická poradna:

Od 1. 1. 2018 převzala naši školu Pedagogicko-psychologická poradna středočeského kraje - pracoviště 3. ZŠ U Říčankého lesa, Školní 2400/4, Říčany.

E-mail: ricany@pppsk.cz, svatkova@pppsk.cz

Kontaktní osoba: Mgr. Šárka Gabrielová, gabrielova@pppsk.cz