Současnost školy

Výuka probíhá ve třech budovách - A, B, C.

V roce 2009 oslavila stará budova (B) 100 let od svého vzniku. Tato část budovy je po nedávné vnější rekonstrukci velmi pěkná. "Nová" budova (A) je z roku 1983. Obě budovy mají nová okna, která jejich vzhled značně vylepšují. V roce 2012 proběhla na budově z roku 1983 nástavba. V roce 2016 byla přistavěna budova nejnovější (C).

Tělocvična je mimo objekt těchto budov a v roce 2016 prošla kompletní rekontrukcí.

Hygienické podmínky byly vylepšeny v roce 2010 instalací umyvadel do tříd staré budovy. Hlavním organizátorem této rekonstrukce byla skupina rodičů, ze které později vzniklo OS Čtyřlístek.

V roce 2013 se přistavěla jídelna tak, aby mohla být navýšena kapacita školní jídelny na 420 jídel. Kompletní rekontrukce kuchyně a jídelny proběhla v roce 2016 a kapacita jídelny byla navýšena na 600 jídel. Díky této rekonstrukci můžeme dnes nabízet žákům výběr ze dvou jídel.

Žáky a jejich rodiče více zajímá vnitřní vybavení. Prioritou vedení školy je technické vybavení tříd a pohodlí žáků při výuce. Proto jsou ve všech třídách lavice, které odpovídají hygienickým normám. Škola má počítačovou učebnu (2008) s 16 samostatnými počítači. V roce 2015 byly všechny PC stanice modernizovány. V každé třídě je jeden počítač k dispozici pro výuku. Ve většině učeben jsou dataprojektory, v osmi navíc interaktivní tabule. Jejich množství bychom chtěli navýšit, což je však velmi finančně náročné. V současné době mají vyučující k dispozici i dva přenosné dataprojektory s interaktivním softwarem, který využívají ve třídách, kde nejsou pevně instalované.

Součástí vybavení školy jsou také vizualizéry, které nachází uplatnění jak na prvním stupni, tak i na stupni druhém.

Přidáno 4. 10. 2016, autor: J4W Admin