Virtuální Univerzita třetího věku

Motto: „Výuka přichází za seniorem“

Letní semestr probíhá v učebně pracovních činností (přízemí) ve škole ve středu 1 x 14 dní od 17:30.

Téma:

1. Klenoty barokního sochařství v českých zemích - čas zahájení 17,30

2. Dějiny oděvní kultury I. - čas zahájení 19,00

Na podzim roku 2013 se naše škola zapojila do projektu Virtuální univerzity třetího věku.

Hlavní cíle Univerzity třetího věku:

• „bio-psycho-sociální” rozvoj člověka,
  • adaptace na měnící se životní a společenské podmínky (technologie),
  • mezigenerační dialog.

VU3V je dlouhodobá společenská aktivita v oblasti seniorské výuky, jejímž cílem je zpřístupňovat vzdělávání označované jako Univerzita třetího věku těm zájemcům, kteří se z různých důvodů nemohou účastnit prezenčního studia U3V v sídlech vysokých škol či univerzit. Využitelnost se předpokládá zejména pro seniory, kterým ve studiu brání vzdálenost od sídel vysokých škol, či zdravotní problémy. Tato forma výuky je chápána jako forma distančního seniorského vzdělávání.

Garantem studijního programu a organizačním garantem VU3V je Provozně ekonomická fakulta (PEF) ČZU v Praze.

Přidáno 11. 10. 2016, autor: J4W Admin